4 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΑ ΣΚΟΠΙΑ Ο SAKURA ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Στο Διεθνές Τουρνουά Τζούντο Mioki Open των Σκοπίων συμμετείχε το Αθλητικό Σωματείο Sakura Kατερίνης με τα 3 μέλη της οικογένειας Παπαστεργίου να κατακτούν 4 μετάλλια.
Στο Τουρνουά αγωνίστηκαν περισσότεροι από 400 αθλητές ηλικίας από 5 έως 18 ετών από χώρες των Βαλκανίων.
Η Μάρθα, η Άννα και ο Νίκος Παπαστεργίου που εκπροσώπησαν το Α.Σ. Sakura Κατερίνης με τους αγώνες που έδωσαν κατάφεραν να κερδίσουν 4 μετάλλια, 1 χρυσό, 1 ασημένιο και 2 χάλκινα.
Η Παπαστεργίου Άννα με τρεις σερί νίκες κατέκτησε την Πρώτη θέση στην κατηγορία Κορασίδων κάτω των 13 ετών, ενώ πήρε και την Τρίτη θέση με μία ήττα και 2 νίκες στην κατηγορία κάτω των 15 ετών.
Η Παπαστεργίου Μάρθα με 2 νίκες και μια ήττα, κέρδισε την Τρίτη θέση στην κατηγορία κάτω των 15 ετών.
Τέλος, ο Παπαστεργίου Νίκος με τρείς νίκες και μία ήττα στον τελικό της κατηγορίας κάτω των 13 ετών παίδων, κέρδισε την Δεύτερη θέση.