Μουντομπάσκετ 2019: Το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ

Πού και πότε θα δείτε τους αγώνες τις Εθνική μας ομάδας

Αντίστροφα μετράει ο χρόνος για το τζάμπολ του φετινού Μουντομπάσκετ, στο οποίο η εθνική μας ομάδα μπαίνει με μεγάλες προσδοκίες. Όπως πάντα, όλοι οι αγώνες θα μεταδοθούν τηλεοπτικά από την ΕΡΤ.

Η διοργάνωση θα διαρκέσει από τις 31 Αυγούστου έως και 15 Σεπτεμβρίου στην Κίνα.

Μάλιστα, αυτή τη φορά λόγω των πολλών αγώνων στην πρώτη φάση των οκτώ ομίλων… επιστρατεύονται και η ΕΡΤ2 (με δύο μεταδόσεις την ημέρα), και η ΕΡΤ3 (με μία) αλλά και το διαδίκτυο!

Όσον αφορά τους αγώνες της «γαλανόλευκης» θα καλυφθούν τηλεοπτικά, όλες από το κανάλι ΕΡΤ Sports.

Όλοι οι αγώνες του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος διεξάγονται 15:00 ώρα Ελλάδος: την Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου ενάντια στο Μαυροβούνιο, την Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου κόντρα στη Βραζιλία και την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου με αντίπαλο τη Νέα Ζηλανδία.

Υπενθυμίζεται ότι στο Μουντομπάσκετ μετέχουν 32 ομάδες, χωρισμένες σε οκτώ ομίλους των τεσσάρων και προκρίνονται οι δύο πρώτες (σύνολο, 16) στη β’ φάση.

Εκεί θα δημιουργηθούν τέσσερις όμιλοι των τεσσάρων (με δύο ομάδες από κάθε όμιλο της πρώτης, όπου… μεταφέρεται το μεταξύ τους αποτέλεσμα της πρώτης φάσης.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της ΕΡΤ, όπως δημοσιεύει η ιστοσελίδα dailymedia:

Σάββατο 31 Αυγούστου

  • 10:30 Αγκόλα – Σερβία, ΕΡΤ2
  • 11:00 Πολωνία – Βενεζουέλα, ert.gr
  • 11:30 Ρωσία – Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS
  • 11:30 Ιράν – Πουέρτο Ρίκο, ert.gr
  • 14:30 Φιλιππίνες – Ιταλία, ΕΡΤ3
  • 15:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα, ΕΡΤ SPORTS
  • 15:30 Ισπανία – Τυνησία, ΕΡΤ2
  • 15:30 Αργεντινή – Νότια Κορέα, ert.gr

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

  • 10:30 Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr
  • 11:00 Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS
  • 11:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr
  • 11:30 Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ2
  • 14:30 Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr
  • 15:00 Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
  • 15:30 Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ2
  • 15:30 Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

  • 10:30 Ιταλία – Αγκόλα, ΕΡΤ2
  • 11:00 Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr
  • 11:30 Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
  • 11:30 Τυνησία – Ιράν, ert.gr
  • 14:30 Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ3
  • 15:00 Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ2
  • 15:30 Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS
  • 15:30 Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

  • 10:30 Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr
  • 11:00 Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
  • 11:30 Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ2
  • 11:30 Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr
  • 14:30 Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ3
  • 15:00 Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS
  • 15:30 ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ2
  • 15:30 Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

  • 10:30 Αγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ2
  • 11:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr
  • 11:30 Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
  • 11:30 Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr
  • 14:30 Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ2
  • 15:00 Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr
  • 15:30 Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
  • 15:30 Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

  • 10:30 Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr
  • 11:00 Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
  • 11:30 Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ2
  • 11:30 Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr
  • 14:30 Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ3
  • 15:00 Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
  • 15:30 ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ2
  • 15:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

  • 11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
  • 11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
  • 15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
  • 15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3
  • 15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

  • 11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
  • 10:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
  • 14:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
  • 15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3
  • 15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

  • 11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
  • 11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
  • 15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
  • 15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3
  • 15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

  • 10:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
  • 11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
  • 14:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
  • 15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3
  • 15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

  • 14:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
  • 16:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

  • 14:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
  • 16:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

  • 14:00 Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
  • 16:00 Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

  • 11:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
  • 15:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

  • 11:00 Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
  • 15:00 Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

  • 11:00 Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
  • 15:00 Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πηγή

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...

Πρωτάθλημα

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο