Πού και πώς θα δείτε το παγκόσμιο πρωτάθλημα ενόργανης: Πρόγραμμα & μεταδόσεις

Με απευθείας μεταδόσεις των τελικών (τηλεοπτικά από την ΕΡΤ Sports, αλλά και διαδικτυακά στο κανάλι της FIG στο YouTube), καθώς και «ζωντανή» ροή όλων των αποτελεσμάτων, θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν οι Έλληνες φίλαθλοι το παγκόσμιο πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής της Στουτγάρδης, που ξεκινά την Παρασκευή (04/10) και θα διαρκέσει μέχρι την επόμενη Κυριακή (13/10).

ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ – ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ: Στους προκριματικούς δεν θα υπάρχει «ζωντανή» τηλεοπτική μετάδοση, αλλά κάποιοι από τους Ομίλους θα καλυφθούν διαδικτυακά (live stream) από το επίσημο κανάλι της FIG στο YouTube.
Όλοι οι τελικοί θα προβληθούν τηλεοπτικά απευθείας από την ΕΡΤ Sports, καθώς και διαδικτυακά από το κανάλι της FIG στο YouTube: youtube.com/gymnasticschannel

ΜΑΓΝΗΤΟΣΚΟΠΗΜΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ: Όλα τα προγράμματα των προκριματικών, κάθε αθλητή και αθλήτριας, θα «ανέβουν» στο κανάλι της FIG στο YouTube μετά την ολοκλήρωση της διοργάνωσης.

«ΖΩΝΤΑΝΗ» ΡΟΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ: H Διεθνής Ομοσπονδία Γυμναστικής θα προσφέρει «ζωντανή» ροή αποτελεσμάτων, σε προκριματικούς και τελικούς, μέσα από την ειδική ιστοσελίδα που είναι αφιερωμένη στη διοργάνωση: http://bit.ly/Stuttgart-2019

ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ:

Η Εθνική γυναικών (Αργυρώ Αφράτη, Ιωάννα Ξουλόγη, Ελβίρα Κατσάλη) θα αγωνιστεί την Παρασκευή 04/10 (19:00 – 20:45 ώρα Ελλάδας), στον 5ο από τους έξι ομίλους της πρώτης ημέρας του προκριματικού γυναικών. Οι Ελληνίδες αθλήτριες θα συμμετάσχουν στο σύνθετο ατομικό και θα εκτελέσουν διαδοχικά τα προγράμματά τους στο άλμα, στους ασύμμετρους ζυγούς, στη δοκό και στο έδαφος.
Ο προκριματικός της κατηγορίας γυναικών θα συνεχιστεί και θα ολοκληρωθεί το Σάββατο (05/10), έτσι ώστε να προκύψουν οι φιναλίστ και η γενική κατάταξη τόσο στο ομαδικό όσο και στο σύνθετο ατομικό και στα επιμέρους όργανα.

Η Εθνική ανδρών (Λευτέρης Πετρούνιας, Νίκος Ηλιόπουλος, Κωνσταντίνος Κωνσταντινίδης) θα αγωνιστεί την Κυριακή 06/10 (17:30 – 20:15), στην πρώτη από τις δύο ημέρες του προκριματικού των ανδρών, μέσα από τον οποίο θα αναδειχθούν οι 24 φιναλίστ στο σύνθετο ατομικό, οι οκτώ φιναλίστ σε καθένα από τα επιμέρους όργανα, καθώς και οι οκτώ χώρες που θα προκριθούν στον τελικό του ομαδικού.
Ο Ηλιόπουλος θα παρουσιάσει προγράμματα και στα έξι όργανα του σύνθετου ατομικού (κατά σειρά εκτέλεσης: δίζυγο, μονόζυγο, έδαφος, πλάγιος ίππος, κρίκοι, άλμα), ενώ ο Πετρούνιας και ο Κωνσταντινίδης θα αγωνιστούν μόνο στους κρίκους.

ΤΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ:

Παρασκευή 4 Οκτωβρίου

10:00 – 22:45: Προκριματικός γυναικών, 1ο σκέλος (Όμιλοι 1-6)
(Εθνική γυναικών: 5ος Όμιλος, 19:00 – 20:45)

Σάββατο 5 Οκτωβρίου
10:00 – 22:45: Προκριματικός γυναικών, 2ο σκέλος (Όμιλοι 7-12)

Κυριακή 6 Οκτωβρίου
11:00 – 23:15: Προκριματικός ανδρών, 1ο σκέλος (Όμιλοι 1-4)
(Εθνική ανδρών: 3ος Όμιλος, 17:30 – 20:15)

Δευτέρα 7 Οκτωβρίου
11:00 – 23:15: Προκριματικός ανδρών, 2ο σκέλος (Όμιλοι 5-8)

Τρίτη 8 Οκτωβρίου
15:30 – 18:05: Τελικός ομαδικού γυναικών

Τετάρτη 9 Οκτωβρίου
14:45 – 18:00: Τελικός ομαδικού ανδρών

Πέμπτη 10 Οκτωβρίου
17:00 – 19:45: Τελικός σύνθετου ατομικού γυναικών

Παρασκευή 11 Οκτωβρίου
17:00 – 20:25: Τελικός σύνθετου ατομικού ανδρών

Σάββατο 12 Οκτωβρίου
17:00 – 20:50: Τελικοί οργάνων, 1ο σκέλος
(ΑΝΔΡΕΣ: Έδαφος, Πλάγιος ίππος, Κρίκοι, ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Άλμα, Ασύμμετροι ζυγοί)

Κυριακή 13 Οκτωβρίου
14:00 – 17:50: Τελικοί οργάνων, 2ο σκέλος
(ΑΝΔΡΕΣ: Άλμα, Δίζυγο, Μονόζυγο, ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Δοκός ισορροπίας, Έδαφος)

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...

Πρωτάθλημα

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο